Trudno  rozmawiać o magii, nie wspominając o amuletach i talizmanach, które stare jak świat i używane od zawsze, w naszej epoce osiągnęły szczyty popularności. Zwykle miesza się znaczenie jednych i drugich, biorąc je za ten sam przedmiot magiczny i tym samym popełniając błąd .

      Amulet to określona rzecz, którą stale nosi się na szyi, aby służyła ku ochronie właściciela.

      Talizman natomiast jest znakiem noszonym także na szyi, wyrytym w metalu lub kamieniu  zapobiegającym negatywnym wpływom astralnym w horoskopie używającej go osoby.

      W każdym zakątku świata ludzie oddają się w opiekę mocom zawartym w amuletach i talizmanach.. Oczekują od nich ochrony, zdrowia, zapewnienia szczęścia  w miłości i przyjaźni, powodzenia w grze itp. Najbardziej jednak zastanawiające jest to, że przedmioty magiczne dzisiaj używane  w ogromnej obfitości i różnorodności  nie uległy zmianie, lecz mocno trzymają się swych fundamentów, które nadają im mocy. Nawet jeśli do produkcji używa się nowoczesnych surowców, to formułki magiczne, znaki, słowa, zdania, figury itp.są takie same jakich używali Chardejczycy, Egipcjanie, Persowie czy Hebrajczycy. Natomiast kwestia , czy osiągają pożądane cele czy nie, wymyka się badacza materii, gdyż jest to już osobista sprawa milionów ludzi posługujących się na co dzień  amuletami i talizmanami.

 

        Wszystkich zainteresowanych magią, amuletami i talizmanami zapraszamy do  naszego katalogu gdzie szczegółowo zapoznają się państwo z naszą ofertą.